O nas

Nasza szkoła rodzenia to placówka, która powstała z myślą o jak najlepszym przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej – najważniejszej! – roli w swoim życiu.
Od wielu lat towarzyszyłyśmy przyszłym mamom, dzięki czemu na wielu płaszczyznach mogłyśmy zaobserwować problemy, z jakimi się mierzą, słuchać ich obaw i wątpliwości.
Hebama to przestrzeń, w której chętnie spotykamy się z młodzieżą, kobietami na każdym etapie życia, a w końcu z przyszłymi rodzicami.

Bycie z przyszłymi rodzicami w tak ważnym czasie sprawia nam mnóstwo satysfakcji, stale dodaje motywacji i chęci do rozwoju. Nasz zawód nie skupia się tylko na udzielaniu surowych porad; jesteśmy aktywnymi uczestniczkami przez cały okres ciąży i towarzyszkami przyszłych mam.

Każda mama i każde dziecko są zupełnie inne, stąd pomimo naszego ogromnego doświadczenia nie traktujemy żadnej ciąży mechanicznie – u nas nie doświadczysz „znieczulicy” ani „wypalenia”. Wiemy, jak ważne jest indywidualne podejście i każdy przyszły rodzic może liczyć na nasze bezgraniczne wsparcie.

Zaufanie, którym zostajemy obdarzone, jest powodem do dumy – dlatego Wasze bezpieczeństwo i komfort jest dla nas absolutnym priorytetem.

Nas zespół

W skład Hebamy wchodzą ekspertki na codzień pracujące w Centrum Zdrowia w Mikołowie – pozwala to nam dzielić się z Wami wiedzą naukową popartą praktycznym doświadczeniem.

Małgorzata Bednarczuk. Założycielka szkoły rodzenia Hebama

Małgorzata Bednarczuk

Położna, specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno – położniczego. Edukatorka ds. laktacji. Doradczyni chustonoszenia. Obecnie pracuję na sali porodowej. Wierzę, że świadomość kobiety ma wpływ na dobre przejście przez poród, dlatego tak istotny jest dla mnie jej komfort – praca z ciężarnymi daje mi niesamowicie wiele satysfakcji. Skupiam się na byciu towarzyszką kobiety, starając się na bieżąco rozwiewać wątpliwości, by jak najlepiej przygotować ją do tej rozpoczynającej się, fascynującej przygody – macierzyństwa.


Ewelina Boryń – Gruchlik

Położna, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego z wieloletnim doświadczeniem na oddziałach neonatologicznych. Edukatorka ds. laktacji. Doradca chustonoszenia. Swoją wiedzę aktualizuję uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach laktacyjnych. Chętnie wspieram i edukuję matki w początkach laktacji, jak i w problemach, które mogą się pojawić.


Joanna Golda

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Specjalizuję się w fizjoterapii uroginekologicznej.
Zajmuję się m.in.:
– dolegliwościami bólowymi w ciąży
– przygotowaniem do porodu
– rehabilitacją okołoporodową
– terapią blizn
– terapią rozejścia mięśnia prostego brzucha
– wprowadzeniem w trening po ciąży, zabiegach operacyjnych


Patrycja Bojdoł

Położna, ukończyła Studia Położnicze na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Zawodowo jest związana z oddziałem położniczo – ginekologicznym Centrum Zdrowia w Mikołowie. Dodatkowo posiada Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Chętnie zdobywa nową wiedzę oraz doświadczenia w zakresie szeroko pojętego położnictwa.